Skip to content

ORLEN je na Slovensku čoraz viditeľnejší, nájdete ho už na 92 miestach

Medzinárodná sieť čerpacích staníc ORLEN sa za posledné obdobie stala silným nadnárodným hráčom a posilnila svoje pozície v celom stredoeurópskom regióne. Na Slovensko táto značka vstúpila v roku 2019. Len v samotnom roku 2023 zdvojnásobila počet svojich slovenských prevádzok, čím sa stala jednou z najväčších a zároveň najrýchlejšie rastúcich značiek na slovenskom trhu čerpacích staníc.

Úspech sa skladá z množstva menších aktivít

Robí nám radosť, keď vidíme, ako náš významný klient rozširuje pole svojej pôsobnosti a vieme mu byť významným partnerom a podporou pre viacero z jeho kľúčových rozvojových aktivít, akými sú

  • akvizície čerpacích staníc formou ich kúpy (napr. nedávna akvizícia čerpacích staníc od skupiny MOL) alebo nájmu (napr. nedávno uskutočnený nájom samoobslužných čerpacích staníc siete Oliva) a ich následný rebranding,
  • stavba nových staníc alebo
  • franšíza (poskytnutie licencie na používanie brandu ORLEN pri prevádzke čerpacích staníc vlastnených a prevádzkovaných nezávislými operátormi).

V rámci rozvoja svojej siete na Slovensku sa spoločnosť ORLEN zameriava na

  • prevádzkovanie samoobslužných čerpacích staníc,
  • rozširovanie ponuky čerpacích staníc s obsluhou o oblasť motoristických služieb, ako aj o ponuku chutného občerstvenia pod brandom ORLEN Stop.Cafe, a
  • postupné dopĺňanie svojej ponuky o elektrické nabíjacie stanice.

Otvorením dvoch nových samoobslužných staníc v Gabčíkove a Zlatých Klasoch bol dosiahnutý aktuálny počet 92 staníc.

Cieľom spoločnosti na tento rok je dosiahnuť celkový počet 110 až 115 staníc a ideálne sa tak stať druhou najsilnejšou značkou na slovenskom trhu s pohonnými hmotami.

Takto sa o firemných cieľoch vyjadril Marek Gieroń, poverený konateľ spoločnosti ORLEN Unipetrol Slovakia s. r. o., „Značku ORLEN posilňujeme efektívne v celom regióne. Na Slovensku sme len za päť rokov vytvorili jednu z najväčších palivových sietí a v jej rozvoji chceme aj naďalej pokračovať. Po úspešnom etablovaní na slovenskom trhu sa popri rozširovaní počtu staníc zameriame tiež na rozvoj elektromobility. Máme rozpracované prvé projekty inštalácie elektronabíjacích stojanov na vybraných čerpacích staniciach.“

ORLEN ponúka na čerpacích staniciach v Slovenskej republike palivá Efecta s preukázanými čistiacimi účinkami a prémiové palivá Verva, ktoré okrem starostlivosti o motorový systém majú maximálne vylepšené výkonnostné parametre. V zimnom období ORLEN ponúka zimnú verziu aditívovanej motorovej nafty Efecta Diesel, ktorú na vybraných čerpacích staniciach dopĺňa rad prémiovej motorovej nafty Verva Diesel. Táto motorová nafta je vhodná na použitie v zimnom období aj v lokalitách s výskytom silných mrazov.

Pre svojich verných zákazníkov má ORLEN pripravené palivové karty. S TANKARTOU Easy získajú zákazníci zľavu na každý liter paliva na čerpacích staniciach s obsluhou a s TANKARTOU Business na všetkých čerpacích staniciach.

Partnerstvá a sponzoring

Spoločnosť ORLEN podporuje rôznych športovcov či športové a kultúrne podujatia na medzinárodnej úrovni, kde je súčasťou Formuly 1, ako aj na národných trhoch. Spoločnosť na Slovensko priviedla medzinárodné cyklistické preteky ORLEN Nations Cup, podporila bežeckú sériu Behaj lesy či košických študentov, ktorí obsadili skvelé druhé miesto v medzinárodnej súťaži vodíkových autíčok v Las Vegas v USA. ORLEN spolupracuje aj s akademickou sférou a uzavrel partnerstvo s Technickou univerzitou v Košiciach. V blízkej budúcnosti už pripravuje ďalšie aktivity.

Celkovo medzinárodná skupina ORLEN v súčasnosti prevádzkuje už takmer 3 000 čerpacích staníc v siedmich európskych krajinách – v Poľsku, Nemecku, Rakúsku, Česku, Maďarsku, Litve a na Slovensku.

Z úspechov nášho klienta sa veľmi tešíme a veríme, že ORLEN bude aj naďalej úspešne napredovať. Pre spoločnosť ORLEN na Slovensku zabezpečujeme právny servis v oblasti fúzií a akvizícií, právo obchodných spoločností, zmluvné vzťahy, riešenie sporov, nehnuteľnosti, pracovné právo a regulačné záležitosti. Za právnu podporu pre spoločnosť ORLEN zodpovedajú vo WISE3 partneri Michal RidzoňMichal Delinčák a ich tím advokátov a koncipientov.